AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Numizmatika Fondunun müdiri, t.ü.f.d. Aygün Məmmədova tərəfindən AzTV kanalının “Telesəhər” verilişinə muzeyin “Azərbaycan atabəylərinin sikkələri”(Bakı, Təhsil, 2021, 40 səh.) adlı kataloqu barədə məlumat verilib.
Qeyd edək ki, nəşr edilmiş kataloqda AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Numizmatika Fondunda qorunan, Azərbaycan Respublikası ərazisində aşkarlanmış Azərbaycan atabəyləri (Eldənizlər; hicri 531 – 607 / miladi 1136 - 1225) və onların vassalları dövründə yerli zərbxanalarda istehsal edilmiş sikkələr işıqlandırılıb.

Телеканалу АзТВ дана информация о новом издании музея
Заведующая Фондом нумизматики Национального музея истории Азербайджана НАНА, д.ф.п.и. Айгюн Мамедова дала интервью программе «Telesəhər» («Телеутро») телеканала AЗ TВ о новом издании музея - каталоге «Монеты атабеков Азербайджана» (Баку, Тяхсил, 2021, 40 стр.).
Следует отметить, что в каталоге, дана информация о монетах, обнаруженных на территории Азербайджанской Республики, которые чеканились в монетных дворах в период владычества атабеков Азербайджана (Эльденизы; 531 – 607 г. н.э. / 1136 – 1225 гг. н.э.) и их вассалов и хранящихся в настоящее время в Фонде нумизматики Национального музея истории Азербайджана.