15 oktyabr 2020-ci ildə AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində Yeni Azərbaycan Partiyası Səbail rayon Təşkilatı və AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin “Elmi-kütləvi iş və təhsil” şöbəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpasının 29-cu ildönümünə həsr olunmuş “Qarabağ bizimdir, Qarabağ Azərbaycandır!” adlı tədbir keçirilmişdir.
“Azərbaycan” himninin səsləndirilməsi ilə açılan tədbirdə SƏS TV-nin hazırladığı Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyi tarixi, həmçinin müasir dövrdə dövlətimizin uğurları barədə kadrlardan ibarət videoçarxın nümayişindən sonra Vətənimiz uğrunda şəhid olanların əziz ruhu bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir.
Tədbirin rəsmi hissəsində çıxış edən AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin “Azərbaycan tarixçiləri” ilk ərazi təşkilatının sədri Pərvanə Əzimova tədbir iştirakçılarını salamlayaraq, “Ulu öndər Heydər Əliyev: “Müstəqil Azərbaycan naminə!”” adlı məruzəsini təqdim etmişdir.sia.az

При совместной организации Национального музея истории Азербайджана НАНА и Сабаильской районной организацией партии «Ени Азербайджан» состоялось мероприятие под названием «Карабах наш, Карабах – это Азербайджан», посвященное 29-летию восстановления государственной независимости Азербайджанской Республики.
Мероприятие открыла председатель первичной территориальной организации «Историки Азербайджана» музея Парвана Азимова, которая выступила с докладом «Великий лидер Гейдар Алиев: «Во имя независимого Азербайджана!».
Докладчик рассказала о решительной деятельности общенационального лидера Гейдара Алиева за независимость Азербайджана, а также о достижениях нашей страны под руководством Президента Ильхама Алиева. Она выразила уверенность, что под руководством Верховного Главнокомандующего вскоре все наши земли будут освобождены от вражеской оккупации.