AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin daha bir nəşri - “Azərbaycan atabəylərinin sikkələri” adlı kataloqu işıq üzü görmüşdür (Bakı, Təhsil, 2021, 40 səh.). Kataloqun elmi redaktoru muzeyin baş direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı, tərtibatçısı isə muzeyin Numizmatika Fondunun müdiri, t.ü.f.d. Aygün Məmmədovadır.
Kataloq AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Numizmatika Fondunda qorunan, Azərbaycan Respublikası ərazisində aşkarlanmış Azərbaycan atabəyləri (Eldənizlər; hicri 531 – 607 / miladi 1136 - 1225) və onların vassalları dövründə yerli zərbxanalarda istehsal edilmiş sikkələr əsasında tərtib edilmişdir.
Burada sikkələrin fotoları, onların üzərindəki yazılar, eləcə də həmin sikkələrin çəkisi və digər məlumatlar təqdim edilmiş, ölkə ərazisində aşkar olunan belə sikkələrdən ibarət dəfinələr qeydə alınmışdır.

Вышло в свет ещё одно печатное издание Национального музея истории Азербайджана НАНА - «Монеты атабеков Азербайджана» (Баку, Тяхсил, 2021, 40 стр.), научным редактором которого является генеральный директор музея, академик Наиля Велиханлы, а составителем – заведующая Фондом нумизматики, д.ф.п.и. Айгюн Мамедова.
Каталог был создан на основе монет, обнаруженных на территории Азербайджанской Республики, которые чеканились в монетных дворах в период владычества атабеков Азербайджана (Эльденизы; 531 – 607 г. н.э. / 1136 – 1225 гг. н.э.) и их вассалов. В настоящее время эти монеты хранятся в Фонде нумизматики Национального музея истории Азербайджана НАНА.
В каталоге представлены фотографии монет с информацией о надписях на них, о весе, а также отмечены научная классификация, клады монет, найденных на территории страны и хранящихся в Фонде нумизматики музея.