1 noyabr 2022-ci il tarixində Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin təşkilatçılığı ilə keçirilmiş “Qarabağın tarixi – mədəni irsi” adlı Respublika elmi konfransı materiallarının elektron pdf formatı hazırlanıb.
Konfrans çərçivəsində Qarabağ tarixinin muzey kolleksiyalarında təbliği məsələləri, Qarabağın tarixi, Qarabağın arxeoloji tədqiqi, Qarabağın etnoqrafiyası, Qarabağın mədəni irsi və digər mövzularda 30-a yaxın tarixçi alim, muzeyşünas, elmi işçinin məruzə və məqalələri yer almışdır. Muzey kollektivi adından məqaləsi dərc olunan məruzəçiləri təbrik edir, gələcək elmi fəaliyyətlərində müvəffəqiyyət arzulayırıq.
“Qarabağın tarixi – mədəni irsi” adlı Respublika elmi konfransı materiallarının elektron pdf formatı ilə linkə keçid edərək tanış olmaq olar.

Подготовлен электронный pdf-формат материалов Республиканской научной конференции «Историко-культурное наследие Карабаха»
Подготовлен электронный pdf-формат материалов Республиканской научной конференции «Историко-культурное наследие Карабаха», состоявшейся 1 ноября 2022 года, которая была организована Национальным музеем истории Азербайджана.
В рамках конференции были представлены доклады и статьи около 30 учёных-историков, музееведов, научных работников на такие темы, как вопросы пропаганды истории Карабаха в музейных коллекциях, история Карабаха, археологические исследования Карабаха, этнография Карабаха, культурное наследие Карабаха и др. От имени сотрудников музея поздравляем докладчиков, чьи статьи были опубликованы, и желаем им успехов в дальнейшей научной деятельности.
Ознакомиться с электронным pdf-форматом материалов Республиканской научной конференции «Историко-культурное наследие Карабаха» вы можете по данной ссылке.