İlkin Əhədzadə Qələmşah oğlu 1985-ci il iyunun 26-da Bakı şəhərində anadan olub.
2020-ci ilin sentyabrın 27-də Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün bərpası uğrunda başlayan Vətən müharibəsi zamanı Murovdağ istiqamətində gedən döyüşlərdə iştirak edib. İ.Əhədzadə 1 oktyabr 2020-cı ildə Murovdağ silsiləsində şəhid olub. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamına əsasən, İlkin Əhədzadə ölümündən sonra 3-cü dərəcəli “Rəşadət” ordeni, “Vətən uğrunda”, “Kəlbəcərin azad olunmasına görə”, “İgidliyə görə” medalları ilə təltif olunub.
Şəhid İlkin Əhədzadənin şəxsi əşyaları (kitel, şalvar, köynək, zabit çantası, üç fotoşəkil, dizə keçirilən qobur və zirehli geyim) muzeyin Vətən Müharibəsi fondunda mühafizə olunur.

Илькин Ахадзаде Гелемшах оглу родился 26 июня 1985 года в Баку. Во время Отечественной войны, начавшейся 27 сентября 2020 года, за восстановление территориальной целостности Азербайджанской Республики, он принимал участие в боях на Муровдагском направлении. И. Ахадзаде погиб 1 октября 2020 года на хребте Муровдаг. По распоряжению Президента Азербайджанской Республики Илькин Ахадзаде посмертно награжден орденом «Доблесть» 3-й степени, медалями «За Родину», «За освобождение Кельбаджара» и «За отвагу».
Личные вещи шехида Илькина Ахадзаде (китель, брюки, рубашка, офицерская сумка, три фотографии, набедренная кобура и бронежилет) хранятся в Фонде Отечественной войны музея.