Muzeyin təşəbbüsü ilə Texniki-Humanitar liseyin şagirdləri tərəfindən “Şuşa ili”nə həsr olunmuş videoçarx hazırlanıb
AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin İnnovasiyalar və Təhsil Proqramları şöbəsinin təşəbbüsü ilə Bakı şəhəri Texniki-Humanitar liseyin rus bölməsinin 8-ci sinif şagirdləri tərəfindən liseydə Qarabağa və Şuşaya həsr olunmuş sərgi qurulub. Sərgi esselərdən, rəsmlərdən və əl işlərindən ibarətdir.
Sərgi ilə əlaqədar liseyin tarix müəllimi Cəmilə İmamverdiyevanın rəhbərliyi ilə 8-ci sinif şagirdi Aslanova Sara tərəfindən videoçarx hazırlanıb.
Sərgidə və videoçarxda muzeyin əməkdaşı Qənirə Qafarlının liseyə təqdim etdiyi Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin fondlarında qorunan Qarabağa və Şuşaya aid eksponatlar haqqında məlumatlar və şəkillər yer alıb.

По инициативе музея учащиеся Технико-гуманитарного лицея подготовили видеоролик, посвященный «Году Шуши».
По инициативе Отдела инноваций и образовательных программ Национального музея истории Азербайджана НАНА учащиеся 8 класса русского сектора Бакинского Технико-Гуманитарного Лицея организовали выставку, посвященную Карабаху и Шуше. Выставка состоит из очерков, рисунков и изделий ручной работы.
В связи с выставкой ученица 8 класса Сара Асланова под руководством педагога истории средней школы Джамили Имамвердиевой сняла видеоролик.
Выставка и видео содержат информацию и фотографии о карабахских и шушинских экспонатах, хранящихся в фондах Национального музея истории Азербайджана, предоставленных лицею сотрудником музея Ганирой Гафарлы.