Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 2022-ci il 5-9 oktyabr tarixlərində Bakı Ekspo mərkəzində keçirilən 8-ci Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində nəfis tərtibatlı nəşrləri ilə təmsil olunub.
Muzeyin stendində Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin 100 illik yubileyi ilə bağlı nəşr olunmuş silsilə kitab, kataloq və dövri-elmi nəşrləri ilə yanaşı, muzeyin tədqiqatçı alimlərinin elmi əsərləri də nümayiş edilib.
5 gün boyunca davam edən sərgidə ziyarətçilər muzeyin qeyd olunan dəyərli nəşrlərini əldə edib. Həmçinin, muzeyin stendi çoxsaylı yerli və xarici qonaqların böyük marağına səbəb olub.
Beynəlxalq kitab sərgisinin son günündə Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi uğurlu iştirakına görə Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən sertifikatla təltif olunub.

5-9 октября 2022 года Национальный музей истории Азербайджана был представлен на 8-й Бакинской международной книжной выставке, которая проходила в Бакинском Экспо Центре, организованной Министерством Культуры Азербайджанской Республики, изысканно оформленными изданиями.
Наряду с сериями книг, каталогов и периодических научных изданий, выпущенных в связи со 100-летием Национального музея истории Азербайджана, на стенде музея также были представлены научные труды ученых-исследователей музея.
В ходе выставки, которая длилась 5 дней, посетители смогли приобрести упомянутые ценные издания музея, а стенд музея вызвал большой интерес у многих местных и зарубежных гостей.
В последний день международной книжной выставки Национальный музей истории Азербайджана за успешное участие на этом мероприятии был награжден сертификатом Министерства культуры Азербайджанской Республики.