Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetində “Şuşa İli”nə həsr edilmiş “Mədəni irsin qorunmasının aktual problemləri” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktik konfrans keçirilib.
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin İnnovasiyalar və təhsil proqramları şöbəsinin elmi işçisi Sahibə Ələkbərova konfransda “Talan və məhv edilmiş Qarabağ muzeyləri” adlı məruzə ilə çıxış edib. Məruzədə işğal altında olmuş Qarabağ muzeylərinin aqibəti ilə bağlı məsələlərə toxunulub.
Məruzə maraqla qarşılanıb. Verilən suallar məruzəçi tərəfindən cavablandırılıb. Konfrans iştirakçılarına sertfikatlar təqdim olunub.

В Азербайджанском Государственном Университете Культуры и Искусств в рамках «Года Шуши» прошла международная научно-практическая конференция «Актуальные проблемы охраны культурного наследия».
Научный сотрудник отдела инноваций и образовательных программ Национального музея истории Азербайджана Сахиба Алекперова выступила с жокладом на тему «Разграбленные и разрушенные музеи Карабаха». В докладе были затронуты вопросы, связанные с судьбой музеев оккупированного Карабаха.
Доклад был встречен с большим с интересом. Докладчик подробно ответила на вопросы, интересующие слушателей. Участникам конференции были вручены сертификаты.