Muzey əməkdaşları Özbəkistanda keçirilən konfransda iştirak ediblər
27 mart 2023-cü il tarixində Özbəkistan Respublikası Elmlər Akademiyası Özbəkistan Tarixi Dövlət Muzeyinin təşkil etdiyi “Muzeyşünaslıq XXI əsrdə: tədqiqatlar, ənənələr və innovasiyalar” beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçirilib.
Konfransda Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Numizmatika fondunun müdiri, t.ü.f.d. Aygün Məmmədova “Azərbaycan və Özbəkistanda aşkarlanmış Abbasilər dövrünün Səmərqənd gümüş dirhəmləri”, İnnovasiyalar və təhsil proqramları şöbəsinin müdiri Fəridə Şəmsi “Azərbaycan muzeylərində yeni inklüziv təcrübənin tətbiqi” və Arxeologiya elmi-fond şöbəsinin elmi işçisi, t.ü.f.d. Emin Məmmədov “Müasir dünyada muzey işinin inkişafı” adlı məruzələrlə və elektron təqdimatla çıxış ediblər (onlayn).

Сотрудники музея приняли участие в конференции, прошедшей в Узбекистане
27 марта 2023 года состоялась международная научно-практическая конференция «Музееведение в XXI веке: исследования, традиции и инновации», организованная Государственным музеем истории Узбекистана Академии Наук Республики Узбекистан.
На конференции в онлайн-формате выступили сотрудники Национального музея истории Азербайджана - заведующая Фондом нумизматики, д.ф.п.и. Айгюн Мамедова на тему «Самаркандские серебряные дирхемы периода Аббасидов, обнаруженные в Азербайджане и Узбекистане», заведующая Отделом инноваций и образовательных программ Фарида Шамси - «Применение новой инклюзивной практики в музеях Азербайджана» и научный сотрудник Научно-фондового отдела археологии, д.ф.п.и. Эмин Мамедов - «Развитие музейного дела в современном мире».