Muzeydə 2 fevral - Azərbaycan Gəncləri Gününə həsr olunmuş xeyriyyə tədbiri - interaktiv dərs keçirilib
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində İnnovasiyalar və təhsil proqramları şöbəsinin təşkilatçılığı ilə 2 fevral - Azərbaycan Gəncləri Gününə həsr olunmuş “Zəhmət ilə gələn zinət. Dərsimiz - Hacı Zeynalabdin” adlı xeyriyyə tədbiri - interaktiv dərs keçirilib. H.Z.Tağıyevin ev muzeyində keçirilən interaktiv dərsdə 8 nömrəli Sanatoriya tipli internat məktəbinin gəncləri iştirak edib.
İki hissədən ibarət olan dərsin birinci hissəsində şagirdlərə H.Z.Tağıyevin ev muzeyinə ekskursiya təşkil olunub, onun həyat və fəaliyyətindən bəhs edilib. Dərsin ikinci hissəsində isə intellektual oyun təşkil olunub.
Sonda Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi adından internat məktəbinin gənclərinə hədiyyələr təqdim edilib.

В музее проведено благотворительное мероприятие – интерактивный урок, посвященное Дню молодежи Азербайджана - 2 февраля
В Национальном музее истории Азербайджана при организации Отдела инноваций и образовательных программ музея состоялось благотворительное мероприятие – интерактивный урок под названием «Богатство, доставшееся тяжелым трудом. Наш урок – Гаджи Зейналабдин», посвященное 2 февраля- Дню молодежи Азербайджана. На интерактивном уроке, проведённом в доме-музее Х.З.Тагиева, приняли участие учащиеся школы-интерната санаторного типа №8. В первой части занятия для учащихся была организована экскурсия в Дом-музей Г.З.Тагиева. Во второй части провели интеллектуальную игру. В завершение от имени Национального музея истории Азербайджана учащимся школы-интерната были вручены подарки