Bu gün, 2 İyul -Polis Günün yaranmasından 106 il ötür. Ulu öndər Heydər Əliyevin 24 may 1998-ci il tarixində imzaladığı 710 nömrəli Fərmana əsasən, Azərbaycan Cümhuriyyəti Daxili İşlər Nazirliyi ilk polis orqanlarının strukturuna daxil olduğu gün - 2 iyul Azərbaycan Polisi Günü elan edilib. Azərbaycan Polisi Günü münasibətilə Daxili İşlər Nazirliyi və bütün əlaqədar qurumların heyətini təbrik edir, məsuliyyətli və fədakar fəaliyyətlərində müvəffəqiyyətlər arzu edirik.
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Vətən Müharibəsi fondunda qorunan Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunlarının mənsubları olan şəhid və qazilərimizə aid materialları (geyimlər, sənədlər, nişanlar və şəkillər, DİN-nin nümunəvi geyim formaları, DİN tərəfindən nəşr edilmiş ideoloji vəsaitlər – kitablar, jurnallar və qəzetlər) təqdim edirik.

Прошло 106 лет со дня создания полиции Азербайджана
Сегодня, 2 июля, исполнилось 106 лет со дня создания полиции. Согласно Указу №710 общенационального лидера Гейдара Алиева от 24 мая 1998 года, 2 июля - день учреждения первых органов полиции в составе Министерства внутренних дел Азербайджанской Республики, был объявлен Днем полиции Азербайджана.
По случаю Дня полиции Азербайджана мы поздравляем сотрудников Министерства внутренних дел и всех соответствующих учреждений и желаем им успехов в их ответственной и самоотверженной деятельности.
Представляем вашему вниманию материалы наших шехидов и ветеранов, являющихся военнослужащими Внутренних войск МВД (одежда, документы, значки и фотографии, образцы униформы МВД, идеологические материалы, издаваемые МВД - книги, журналы и газеты), которые хранятся в фонде Отечественной войны Национального музея истории Азербайджана.