Şotlandiya Mayakları muzeyinin direktoru Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyini ziyarət edib
Şotlandiya Mayakları muzeyinin direktoru Lynda McGuigan, “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC-nin Dəniz xidmətləri deparamentinin müdir müavini Rizvan Nəzərov Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyini ziyarət ediblər. Muzeyin direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı qonaqları muzeydə görməkdən məmnun olduğunu bildirib.
Ekspozisiyada nümayiş olunan nadir, tarixi əhəmiyyətli eksponatlar qonaqların marağına səbəb olub. Lynda McGuigan Azərbaycan tarixinin müxtəlif dövrlərini əks etdirən eksponatların peşəkarlıqla qorunmasını və təqdimatını yüksək qiymətləndirib.
Görüş zamanı hər iki ölkə arasında elmi tədqiqatlar, təcrübə mübadiləsi, birgə sərgi layihələri üzrə əməkdaşlıq və mədəni əlaqələrin inkişafı barədə söhbət aparılıb.

Директор Музея шотландских маяков посетил Национальный музей истории Азербайджана
Директор Музея шотландских маяков доктор Линда Макгьюган и заместитель директора Департамента морских услуг ЗАО «Бакинский международный морской торговый порт» Ризван Назаров посетили Национальный музей истории Азербайджана. Директор музея, академик Наиля Велиханлы, поблагодарила гостей за визит.
Представленные в экспозиции редкие, исторически значимые экспонаты вызвали у гостей большой интерес . Доктор Линда Макгьюган высоко оценила профессиональную сохранность и представление экспонатов, отражающих различные периоды истории Азербайджана.
В ходе встречи обсуждались вопросы научных исследований, обмена опытом, сотрудничества в рамках совместных выставочных проектов, а также развития культурных связей между двумя странами.