Muzeydə Novruz bayramına həsr olunmuş silsilə tədbirlər keçirilib
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində Novruz bayramına həsr olunmuş “Novruz görüşləri” adlı  silsilə tədbirlər keçirilib. Tədbir zamanı müxtəlif məktəblərin şagirdlərinin iştirakı ilə ustad dərsləri keçirilib və şagirdlər əyləncəli oyunlara cəlb olunublar.
Muzeyin İnnovasiyalar və təhsil proqramları şöbəsinin əməkdaşlarının köməkliyi ilə uşaqlar taxtadan hazırlanmış yumurta fiqurlarını rəngləyib, pazllar qurublar.
Daha sonra kəndir dartma yarışı, Kosa və Keçəl ilə "yumurta döyüşü" keçirilib, maraqlı səhnəciklər təqdim olunub. Hər tədbirin sonunda tədbir iştirakçıları üçün muzeyin elmi ekspozisiyasında və H.Z.Tağıyevin ev- muzeyində ekskursiya  təşkil olunub.
Muzeydə keçirilən bu kimi silsilə tədbirlər milli adət-ənənələrimizin yaşadılması və gənc nəslə ötürülməsi baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır.