Vətən Müharibəsinin şəhidi Rauf Süleymanovun doğum günündən 38 il ötür
Azərbaycan Respublikasının Daxili Qoşunlarının çavuşu, Vətən Müharibəsinin şəhidi Rauf Süleymanovun doğum günündən 38 il ötür. R.Süleymanov 1987-ci il mayın 29-da Neftçala rayonunun Abasallı kəndində neftçi ailəsində dünyaya gəlib.
2007-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Daxili Qoşunlarında, sonra Xüsusi Təyinatlı Dəstədə müddətdənkənar maxe-snayperçi olaraq xidmət edib. Daha sonra çavuş, baş çavuş, 2020-ci ildə isə baş gizir vəzifəsinə təyin edilib.
2020-ci ildə Vətən Müharibəsi başlayan zaman döyüşə yollanıb və oktyabr ayının 5-də Cəbrayıl istiqamətində gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına şəhid olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən "Vətən uğrunda" və "Cəbrayılın azad olunmasına görə" medalları ilə təltif olunub.
Qeyd edək ki, şəhid Rauf Süleymanovun şəxsi əşyaları Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Vətən Müharibəsi fondunda mühafizə olunur.

Исполнилось 38 лет со дня рождения шехида Отечественной войны Рауфа Сулейманова
Исполнилось 38 лет со дня рождения сержанта Внутренних войск Азербайджанской Республики, шехида Отечественной войны Рауфа Сулейманова. Р.Сулейманов родился 29 мая 1987 года в селе Абасаллы Нефтчалинского района в семье нефтяника.
В 2007 году он служил во Внутренних войсках Азербайджанской Республики, затем в той же воинской части сверхурочно служил в качестве снайпера. Позже он был назначен на должности сержанта, старшего сержанта, а в 2020 году - старшего прапорщика.
Когда в 2020 году началась Отечественная война, он отправился на фронт, а 5 октября героически погиб в боях за Джебраил.
Указом Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева он награжден медалями «За Отечество» и «За освобождение Джебраил».
Отметим, что личные вещи шехида Рауфа Сулейманова хранятся в фонде Отечественной войны Национального музея истории Азербайджана.