Pakistanın Lahor Universitetinin professoru, şərqşünas alim, fars ədəbiyyatı üzrə doktor Arif Nouşahi Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində qonaq olub. Ziyarət çərçivəsində keçirilən görüşdə muzeyin direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı, muzeyin elmi işlər üzrə direktor müavini, tarix elmləri doktoru, dosent Fərhad Cabbarov iştirak ediblər.
Akademik Nailə Vəlixanlı qonağı salamlayaraq, muzeyin elmi, mədəni və maarifləndirici fəaliyyətindən bəhs edib. N.Vəlixanlı, həmçinin Azərbaycan-Pakistan dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin əhəmiyyətinə toxunaraq, bu əlaqələrin mədəniyyət və elm sahələrində də uğurla inkişaf etdiyini vurğulayıb.
Professor Arif Nouşahiyə muzeyin tarixi binası, ekspozisiya zalları və burada nümayiş etdirilən unikal eksponatlar haqqında geniş məlumat təqdim olunub. Qonaq muzey ziyarəti zamanı Azərbaycanın qədim və zəngin tarixə, həmçinin mədəniyyətə malik olduğunu xüsusi qeyd edib.

Профессор Лахорского Университета , Пакистан, посетил музей
Профессор Лахорского университета (Пакистан) востоковед, доктор персидской литературы Ариф Ноушахи посетил Национальный музей истории Азербайджана. На встрече, состоявшейся в рамках визита, приняли участие директор музея, академик Наиля Велиханлы и заместитель директора по научной работе музея, доктор исторических наук, доцент Фархад Джаббаров.
Академик Наиля Велиханлы, приветствуя гостя, рассказала о научной и культурно-просветительской деятельности музея. Н. Велиханлы также коснулась значения азербайджано-пакистанских дружеских и братских отношений, подчеркнув, что эти связи также успешно развиваются в сфере культуры и науки.
Профессору Арифу Ноушахии была предоставлена обширная информация об историческом здании музея, выставочных залах и представленных здесь уникальных экспонатах. Во время визита музея гость подчеркнул, что Азербайджан имеет древнюю и богатую историю и культуру.