Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin İnnovasiyalar və Təhsil Proqramları şöbəsinin baş mütəxəssisi Qənirə Qafarlı muzeyin 105 illiyi münasibətilə Seyid Cəfər Pişəvəri adına Respublika Humanitar Fənlər Gimnaziyasında “Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində qorunan dəyərlərimiz” mövzusunda mühazirə oxuyub.
Tədbir zamanı şagirdlərə muzeydə qorunan, xalqımızın mənəvi dəyərlərini, tariximizin zəngin irsini təbliğ edən eksponatlar haqqında geniş məlumat verilib.
İnteraktiv şəkildə keçirilən görüşdə muzeyin maarifləndirici missiyası, muzeylə məktəb arasında əməkdaşlığın əhəmiyyəti vurğulanıb. Şagirdlər mövzu ilə bağlı maraqlı suallar səsləndirib və öz təəssüratlarını bölüşüblər.
Tədbirin sonunda gimnaziyanın direktoru İlqar Talıbova Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin “XIX–XX əsrin əvvəllərində Azərbaycanda təhsil” adlı kataloqu təqdim olunub.

Учащимся прочитана лекция в связи с 105-летием музея
Главный специалист Отдела инноваций и образовательных программ Национального музея истории Азербайджана Ганира Гафарлы в связи с 105-летием музея прочитала лекцию на тему «Ценности, хранящиеся в Национальном музее истории Азербайджана» в Республиканской гуманитарной гимназии имени Сеида Джафара Пишевари.
В ходе мероприятия студентам была дана обширная информация об экспонатах, хранящихся в музее, которые пропагандируют духовные ценности нашего народа и богатое наследие нашей истории.
На встрече, проходившей в интерактивном формате, была подчеркнута образовательная миссия музея и важность сотрудничества музея и школы. Учащиеся задавали интересующие их вопросы по теме и делились своими впечатлениями.
В завершение мероприятия директору гимназии Ильгару Талыбову был преподнесён каталог Национального музея истории Азербайджана «Образование в Азербайджане в XIX – начале XX века».