Muzeyin əməkdaşı tarix üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 16.03.2026-cı il tarixli qərarı ilə Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Etnoqrafiya elmi fond şöbəsinin elmi işçisi Fatma Qəniyeva 5102.01 - Etnoqrafiya və etnologiya ixtisasında “Qonaqpərvərlik azərbaycanlıların etnik identikliyinin komponenti kimi” adlı dissertasiya işi üzrə tarix üzrə fəlsəfə doktoru diplomunu alıb.
Muzey kollektivi adından Fatma Qəniyevanı təbrik edir və ona gələcək elmi fəaliyyətində müvəffəqiyyətlər arzulayırıq.

Сотруднику музея присвоена степень доктора философии по истории
Решением Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики от 16.03.2026 года Фатьма Ганиева, научный сотрудник Научно-фондового отдела этнографии Национального музея истории Азербайджана, получила диплом доктора философии по истории за диссертацию на тему «Гостеприимство как составляющая этнической идентичности азербайджанцев» по специальности 5102.01 – Этнография и этнология.
От имени сотрудников музея поздравляем Фатьму Ганиеву и желаем ей успехов в дальнейшей научной деятельности.