Vətən Müharibəsi şəhidi Ümüd Xəncəlovun doğum günüdür
Ümüd Xəncəlov 2020-cı il sentyabrın 27-də Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpa olunması uğrunda başlayan Vətən Müharibəsində iştirak edib və 6 okyabr 2020-ci ildə Füzuli ərazisində gedən döyüşlər zamanı şəhid olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin Sərəncamına əsasən, Ümüd Xəncəlov ölümündən sonra “Vətən uğrunda”, “Cəbrayılın azad olunmasına görə”, “Füzulinin azad olunmasına görə”, “Xocavəndin azad olunmasına görə” medalları ilə təltif olunub.
Şəhid Ümüd Xəncəlov Muzeyin Vətən Müharibəsi fondunda qorunan şəxsi əşyalarını (kitel, səhra furajkası, kəmər və fotoşəkil) təqdim edirik.

Сегодня день рождения шехида Отечественной войны Умуда Ханджалова
Участник Отечественной войны, начавшейся 27 сентября 2020 года, за восстановление территориальной целостности Азербайджана, Умуд Ханджалов погиб 6 октября 2020 года в боях за Физулинский район.
По распоряжению Президента Азербайджанской республики Умуд Ханджалов посмертно был награждён медалями «За Родину», «За освобождение Джабраила», «За освобождение Физули» и «За освобождение Ходжавенда».
Представляем личные вещи шехида Умуда Ханджалова (китель, полевая фуражка, ремень и фотография), хранящиеся в Фонде памяти жертв Отечественной войны при музее.