Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı və Muzeyin Həmkarlar Təşkilatının sədri İnarə Muradəliyeva qadın əməkdaşları təbrik edib, onlara can sağlığı, ailə səadəti və işlərində uğurlar arzulayıblar. Nailə xanım qeyd edib ki, Azərbaycan elminin inkişafında qadınların rolu böyükdür. Muzeyin çoxluq təşkil edən qadın əməkdaşları öz üzərlərinə düşən vəzifələri ləyaqətlə yerinə yetirirlər. Muzeyin fəaliyyətində, əldə etdiyi uğurlarda onların zəhməti, əməyi danılmazdır. Qadınlar tarixin taleyüklü məqamlarında həmişə öz sözlərini demişlər və milli maraqlara söykənən mövqelərini nümayiş etdirmişlər.
Muzeyin Həmkarlar Təşkilatının üzvləri və sədri İnarə Muradəliyeva da öz xoş arzularını bildirib və muzey əməkdaşlarına hədiyyələr təqdim ediblər.
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi Azərbaycan xanımlarını 8 mart Beynəlxalq Qadınlar günü münasibətilə ürəkdən təbrik edir, onlara can sağlığı, qadın səadəti və xoşbəxtlik arzulayır.

Director of the National Museum of History of Azerbaijan, Academician Naila Valikhanli and chairman of Employee Organization of the Museum Inara Muradaliyeva congratulated female employees and wished them health, family happiness and success in their work. Naila khanim noted that women play a tremendous role in the development of science of Azerbaijan. The female employees who comprise the majority of the Museum staff fulfill their duty decently. Their labor and efforts in Museum’s activity and accomplishments are undeniable. Women always said their words in critical moments of the history and demonstrated their position based on national interests.
Members and the chairman of Employee Organization of the Museum Inara Muradaliyeva expressed their good wishes and presented gifts to the Museum’s female employees.
The National Museum of History of Azerbaijan sincerely congratulates women on 8 March- International Women’s Day, wishes them health, good fortune and happiness.