“ASAN Könüllülər” Təşkilatının 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi üzrə nümayəndəliyi tərəfindən Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinə ekskursiya təşkil edilib.
Qeyd etmək olar ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərindəki könüllü fəaliyyəti Azərbaycanda bu istiqamətdə aparılan dövlət siyasətinə töhvə vermiş bir təcrübə məktəbidir. Bu təcrübə məktəbinin məqsədi Azərbaycanda könüllü fəaliyyətinin təkmilləşməsindən ibarətdir.
Muzeyi ziyarət edən Könüllülərin Muzey haqqında təəssüratları: “Muzeydə olan ornamentlərin gözəliyi, füsunkarlığı bizi valeh etdi. Nümayiş olunan eksponatların orjinalığını itirmədən saxlamaqları özü bir məsuliyyətli işdir, bunun üçün muzey kollektivinə minatdarlığımızı bildirmək istəyirik. Fikrimizcə, kiçikdən böyüyə hər bir kəs muzeyi ziyarət edərək bu gözəlliyin şahidi olmalıdır”.

Representation of “ASAN Volunteers” Organization on Baku “ASAN service” center No.3 organized an excursion to the National Museum of History of Azerbaijan.
We can mention that volunteer activity in “ASAN service” centers is an experience school contributed to the state policy being carried out in this direction in Azerbaijan. The main objective of this experience school is to improve volunteer activity in Azerbaijan.
The impressions of the Volunteers visiting the Museum about it: “Beauty and enchantment of ornaments in the Museum fascinated us. Preserving exhibits by keeping their originality is a responsible work itself, for this, we would like to express our gratitude to the Museum staff. In our opinion, people of all ages should visit the Museum and witness this beauty.