Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Vətən müharibəsi fondunda Aprel döyüşlərinin şəhidi, Fəxrəddin Qurbanlının şəxsi əşyaları qorunur.
Qurbanlı Fəxrəddin Seyfəddin oğlu 1994-cü il 13 yanvar tarixində Bakı şəhərinin Binəqədi rayonunda anadan olub. Qorxmaz Baxşıyev adına 179 nömrəli tam orta məktəbdə təhsil alıb.
Q.Fəxrəddin 2011-ci ildə Azərbaycan Universitetinin Sosial iş ixtisası üzrə ali təhsil alıb, əlaçı və nümunəvi tələbə kimi kollektivin yaddaşında iz qoymuşdur.
Həmçinin Qurbanlı Fəxrəddin “Hüquq Dünyası” Hüquqi Təbliğat İctimai Birliyi, “SOS” Uşaq Kəndləri, UAFA (United Aid For Azerbaijan - Azərbaycana birgə yardım) kimi təşkilat və layihələrdə könüllü kimi fəaliyyət göstərib.
2015-ci il iyul ayında hərbi xidmətə yollanıb. Fəxrəddin Qurbanlı 2016-cı ilin aprel ayında Azərbaycan-Ermənistan təmas xəttində baş verən atışma zamanı qəhrəmancasına şəhid olmuşdur. Aprelin 9-u isə doğulduğu Bakı şəhərinin Binəqədi rayonunda son mənzilə yola salınmışdır. Fəxrəddin Qurbanlı ölümündən sonra göstərdiyi qəhrəmanlığa görə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sərəncamı ilə "Hərbi xidmətdə fərqlənməyə görə" III dərəcəli medalı ilə təltif edilmişdir.
Ölümündən sonra 2018-ci ildə Azərbaycan Universitetində Fəxrəddin Qurbanlı təqaüdü təsis edilmişdir və yaşadığı küçəyə onun adı verilmişdir.

В Фонде Отечественной войны Национального музея истории Азербайджана хранятся личные вещи шехида апрельских боёв Фахраддина Гурбанлы.
Гурбанлы Фахраддин Сейфаддин оглы родился 13 января 1994 года в Бинагадинском районе Баку. Учился в средней школе № 179 имени Горхмаза Бахшиева. В 2011 году Фахраддин Гурбанлы поступил в Азербайджанский Университет по специальности «Социальная работа». Он был отличником и примерным учеником.
Гурбанлы Фахраддин также работал волонтером в таких организациях и проектах, как Общественное объединение правовой пропаганды «Правовой мир», Детские деревни «SOS», UAFA (United Aid For Azerbaijan – Совместная помощь Азербайджану). В 2015 году он окончил факультет социальной работы.
В июле 2015 года был призван на военную службу. Фахраддин Гурбанлы погиб в первых числах апреля 2016 года при предотвращении провокации армянских воинских частей в направлении Тертера. 9 апреля шехида похоронили в Бинагадинском районе города Баку. Распоряжением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева шехид Фахраддин Гурбанлы за проявленный героизм был посмертно награжден медалью 3-й степени «За отличие в военной службе».
После его смерти в 2018 году в Азербайджанском университете была учреждена стипендия имени Фахраддина Гурбанлы, а улица, на которой он жил, была названа в его честь.