Fevralın 19-da Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində azərbaycanlı və türkiyəli iş adamlarını birləşdirən MÜSİAD-ın (Müstəqil Sənayeçilər və İş Adamları Dərnəyi) üzvləri ilə görüş keçirilib. Muzeyin icraçı direktoru, t.ü.f.d. Fərhad Cabbarov görüş iştirakçıları qarşısında "Xeyriyyəçi iş adamı Hacı Zeynalabdin Tağıyevi yaxından tanıyaq" mövzusunda mühazirə ilə çıxış edərək, H.Z.Tağıyevin sahibkarlıq, ictimai, xeyriyyəçilik fəaliyyəti haqqında məlumat verdi. Mühazirə ətrafında aparılan müzakirələrdən sonra qonaqlar H.Z.Tağıyevin xatirə muzeyinin ekspozisiyası ilə tanış oldular.
Xatırladaq ki, 2021-ci ilin sonunda əsası qoyulan MÜSİAD ilə Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi arasında əməkdaşlıq əlaqələri çərçivəsində azərbaycanlı və türkiyəli iş adamları muzeyin Vətən Müharibəsi Fondunun zəruri avadanlıqla təchiz olunmasını öz üzərinə götürmüşdülər.

19 февраля в Национальном музее истории Азербайджана состоялась встреча с членами MÜSİAD (Правление Организации независимых промышленников и деловых людей), объединяющей азербайджанских и турецких предпринимателей. Исполнительный директор музея, д.ф.п.и. Фархад Джаббаров, в лекции на тему «Ближе познакомимся с меценатом Гаджи Зейналабдином Тагиевым», рассказал о предпринимательской, общественной и благотворительной деятельности Г.З.Тагиева. После обсуждения лекции гости ознакомились с экспозицией мемориального музея Г.З.Тагиева.
Следует отметить, что в рамках сотрудничества между Национальным музеем истории Азербайджана и основанным в конце 2021 года MÜSİAD, азербайджанские и турецкие предприниматели обязались снабдить музей необходимым оборудованием для Фонда Отечественной войны.