Muzeydə 8 Mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə tədbir keçirilib
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində 8 Mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə tədbir keçirilib. Tədbirdə Muzeyin Baş direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı, Azərbaycan tarixinin elmi tədqiqi və təqdimi şöbəsinin müdiri, Qadınlar Şurasının sədri t.ü.e.d. Nərgiz Əliyeva, elmi katib, t.ü.f.d. Sevinc Nəsirova qadın əməkdaşları təbrik edib, onlara can sağlığı, ailə səadəti və işlərində uğurlar arzulayıblar. Nailə xanım qeyd edib ki, Azərbaycan elminin inkişafında qadınların rolu böyükdür. Muzeyin çoxluq təşkil edən qadın əməkdaşları öz üzərlərinə düşən vəzifələri ləyaqətlə yerinə yetirirlər. Muzeyin fəaliyyətində, əldə etdiyi uğurlarda onların zəhməti, əməyi danılmazdır.
Tədbirdə muzeyin icraçı direktoru, t.ü.f.d., dosent Fərhad Cabbarov tərəfindən muzeyin bir qrup əməkdaşı işindəki uğurlarına görə Fəxri fərmanla təltif olunmuşdur.
Həmçinin muzeyin Həmkarlar Təşkilatının sədri İnarə Muradəliyeva və üzvləri öz xoş arzularını bildirib və muzeyin qadın əməkdaşlarına hədiyyələr təqdim ediblər.

В Национальном музее истории Азербайджана состоялось мероприятие по случаю Международного женского дня 8 марта. На мероприятии генеральный директор музея, академик Наиля Велиханлы, заведующая отделом научных исследований и презентации истории Азербайджана, председатель Совета женщин, д.и.н. Наргиз Алиева, ученый секретарь, д.ф.п.и. Севиндж Насирова поздравили сотрудниц музея и пожелали им крепкого здоровья, семейного счастья и успехов в работе.
Наиля Велиханлы отметила, что роль женщин в развитии азербайджанской науки велика. Большую часть сотрудников музея составляют женщины, и они достойно выполняют свои обязанности. Их упорный труд и вклад в деятельность и достижения музея неоспоримы.
На мероприятии исполнительный директор музея, д.ф.п.и., доцент Фархад Джаббаров наградил группу сотрудниц музея почетными грамотами.
Председатель профсоюза музея Инара Мурадалиева и члены организации также поздравили ряд сотрудниц музея и вручили им подарки.