Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində Aprel döyüşlərinin növbəti ildönümünə hazırlıq məqsədi ilə həmin döyüşlərin iştirakçıları ilə görüş keçirilib.
Görüşdə muzeyin “Azərbaycan tarixinin elmi tədqiqi və təqdimi” şöbəsinin əməkdaşları və Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbinin zabit və qazi müəllimləri, Aprel döyüşlərinin iştirakçıları - mayor Ağabala Manafov, mayor Anar Nurəddinov və kapitan Səbuhi Mehdizadə iştirak ediblər.
Nəticədə muzeydə böyük Zəfərin başlanğıcı kimi tarixə düşmüş Aprel döyüşləri qəhrəmanlarını xatırlamaq, gənclərin tarixi zəfərin başlanğıcı kimi yaddaşlarımızdan silinməyəcək önəmli hərbi tariximizi gələcək nəsillərə ötürülməsini təmin etmək məqsədilə elmi-praktiki seminar keçirilməsi nəzərdə tutulub. Elmi-praktiki seminarın proqramı zabitlərlə birgə müzakirə olunub, mövzuların müəyyənləşdirilməsi üçün fikir mübadiləsi aparılıb.

В Национальном музее истории Азербайджана в рамках подготовки к очередной годовщине апрельских боев состоялась встреча с участниками этих событий.
На встрече приняли участие сотрудники Отдела научного исследования и презентации истории Азербайджана музея и офицеры и ветераны Азербайджанского Высшего Военного Училища имени Гейдара Алиева, участники апрельских боёв майор Агабала Манафов, майор Анар Нураддинов и капитан Сабухи Мехтизаде.
С целью увековечивания памяти героев Апрельских боёв, вошедших в историю как начало великой победы и для передачи будущему поколению о незабываемых важных событиях нашей военной истории, планируется проведение научно-практического семинара. Программа научно-практического семинара была обсуждена с офицерами, состоялся обмен мнениями для определения тем.
В завершение научный сотрудник отдела Ляман Мусаева ознакомила гостей с мемориальным музеем Г.З.Тагиева.