Bu gün Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Kadrlar üzrə şöbə müdiri Gülşən Əliyevanın 60 illik yubileyidir.
Gülşən Əliyeva 26 may 1962-ci ildə Bakı şəhərində dünyaya gəlib. 1980-ci ildə katibə makinaçı vəzifəsinə işə qəbul olunub, 2004-cü ildən isə muzeyin Kadrlar söbəsinin müdiri vəzifəsində çalışır. Yüksək mədəniyyəti ilə həmkarlarının rəğbətini və hörmətini qazanmış G.Əliyeva işlədiyi 42 il ərzində peşakarlıq fəaliyyəti, öz üzərində işləmək bacarığı ilə seçilmişdir. Gülşən Əliyeva öz vazifəsinin öhdəsindən layiqincə gəlmiş, muzeyə yüksək ixtisaslı kadrların cəlb olunmasında böyük əməyi olmuş və bu işə xüsusi diqqət yetirmişdir. AMEA Rəyasət Heyətinin və Hərbi vəzifəlilərin hərbi uçot və bron edilməsi işlərinə dair təşkil olunmuş seminarlarda iştirak etmişdir.
G.Əliyeva 2017-ci ilədək Həmkarlar Təşkilatının sədri və Muzeyin Elmi Şurasının üzvü olmuşdur. Ona həvalə olunan Həmkarlar Təşkilatının sədri vəzifəsini bacarıqla yerinə yetirmişdir. Əməkdaşlara öz köməyini əsirgəməmiş, onların problemini dinləmiş və həll etməyə çalışmışdır. Əmək fəaliyyətindəki uğurlarına görə 2010-cu ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin sərəncamı ilə "Tərəqqi medalı" ilə təltif edilmişdir.
Əzmkar, məqsədyönlü, qayğıkeş, xoşrəftar bir insan olan Gülşən Əliyeva vicdanlı və keyfiyyətli işinə görə dəfələrlə müdiriyyət tərəfindən mükafatlandırılmışdır. Bu illər ərzində kollektivin hörmətini qazanmışdır. Muzeyin ictimai hayatında fəal İştirak etmiş, çalışqan və məsuliyyətli bir əməkdaş kimi tanınmışdır.
Muzeyin kollektivi adından yubiley münasibətilə Gülşən xanımı təbrik edir, ona can sağlığı və yeni uğurlar arzu edirik.

Сегодня заведующей отделом кадров Национального музея истории Азербайджана Гюльшан Алиевой исполняется 60 лет.
Гюльшан Алиева родилась 26 мая 1962 года в городе Баку. В 1980 году была принята на должность секретарши-машинистки, а с 2004 года работает начальником отдела кадров музея. Завоевав симпатию и уважение коллег своей высокой культурой, Г.Алиева за 42 года работы отличилась профессиональной активностью и умением работать над собой. Гюльшан Алиева всегда ответственно выполняет свою работу. Она проделала огромную работу по привлечению в музей высококвалифицированных кадров и уделяла этой работе особое внимание. Участвовала на семинарах, организованных Президиумом НАНА по организации воинских учетов и бронировании военнослужащих.
До 2017 года Г.Алиева являлась председателем профсоюза и членом Ученого совета музея. Она умело выполняла возложенные на неё обязанности председателя профсоюза. Всегда оказывала помощь сотрудникам, выслушивала их проблемы и пыталась их решить. В 2010 году по распоряжению Президента Азербайджанской Республики за достижения в трудовой деятельности Г.Алиева награждена медалью «Прогресс».
Как решительный, целеустремленный, заботливый и добрый человек, Гюльшан Алиева неоднократно награждалась руководством за честный и качественный труд. За эти годы она заслужила большое уважение коллектива. Она всегда принимает активное участие в общественной жизни музея и является трудолюбивым и ответственным сотрудником.
Коллектив Национального музея истории Азербайджана поздравляет Гульшан Алиеву с юбилеем и желает ей крепкого здоровья и новых успехов в дальнейшей деятельности.