Kamil Şirinov 9 aprel 1991-ci il tarixində Salyan rayonunun Çuxanlı kəndində anadan olub. 1997-2006-cı illərdə Z.Həmidov adına Çuxanlı kənd tam orta məktəbində, 2006-2009-cu illərdə isə Cəmşid Naxçıvanski adına Hərbi Liseydə, 2009-2013-cü illərdə Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbində təhsil alıb. Kamil Şirinov 2013-cü ildən Azərbaycan Ordusunun Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrində xidmət edib. Kapitan Kamil Şirinov 2016-cı il Aprel döyüşlərində və 2020-ci il sentyabrın 27-də başlanan Vətən Müharibəsində iştirak edib. Sentyabrın 29-da Kamil Şirinov Füzuli uğrunda gedən döyüşlər zamanı qəhrəmancasına şəhid olub.
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Vətən Müharibəsi fondunda şəhid Kamil Şirinova məxsus əşyalar (kitel, hərbi papaq, çəkmə, şərf, şalvar, fotoşəkillər, sertifikatlar, fəxri fərmanlar, vəsiqələr, kompas, lupa, boyunbağı və qələm) qorunur.

Камиль Ширинов родился 9 апреля 1991 года в селе Чуханлы Сальянского района. В 1997-2006 годах учился в средней школе имени З. Гамидова села Чуханлы , в 2006-2009 годах - в Военном лицее им. Джамшида Нахчыванского, а в 2009-2013 годах в Азербайджанском высшем военном училище имени Гейдара Алиева.
Камиль Ширинов с 2013 года служил в Силах специального назначения азербайджанской армии. Капитан Камиль Ширинов принимал участие в апрельских боях 2016 года и в Отечественной войне 2020 года. 29 сентября 2020 года Камиль Ширинов героически погиб в боях за освобождение Физулинского района.
В фонде Отечественной войны Национального музея истории Азербайджана хранятся личные вещи шехида Камиля Ширинова (китель, фуражка, сапоги, шарф, брюки, фотографии, сертификаты, удостоверения, почетные грамоты, компас, увеличительное стекло, цепочка и ручка).