"Muzey eksponatları şagirdlərin rəngli dünyasında" layihəsi çərçivəsində keçirilən "Tarix fərqlilərin fırçasında" adlı sərginin əsərləri 8-ci Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində nümayiş olunur
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Bakı Ekspo Mərkəzində təşkil olunan 8-ci Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində "Muzey eksponatları şagirdlərin rəngli dünyasında" layihəsi çərçivəsində "Tarix fərqlilərin fırçasında" adlı sərginin əsərləri nümayiş olunur.
16 iyun 2022-ci il tarixində Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində əlilliyi olan rəssam uşaqların iştirakı ilə keçirilmiş sözügedən sərgidən olan rəsm əsərləri hazırda yerli və xarici qonaqların, həmçinin, Türkiyənin Mədəniyyət və Turizm Nazirinin müavini Serdar Çamın böyük marağına səbəb olub.
Qeyd olunan layihənin rəhbəri muzeyin İnnovasiyalar və Təhsil Proqramları şöbəsinin baş mütəxəssisi Qənirə Qafarlı olmuşdur.

На 8-й Бакинской международной книжной ярмарке экспонируются произведения выставки «История кистью особенных», проводимой в рамках проекта «Музейные экспонаты в красочном мире учащихся»
На 8-й Бакинской международной книжной ярмарке, организованной Министерством культуры Азербайджанской Республики, в рамках проекта «Музейные экспонаты в красочном мире учащихся» экспонируются произведения выставки «История кистью особенных».
Произведения искусства с указанной выставки, состоявшейся 16 июня 2022 года в Национальном музее истории Азербайджана с участием детей-художников с ограниченными возможностями, вызвали большой интерес местных и зарубежных гостей, а также заместителя министра культуры и туризма Турции Сардара Чама.
Руководителем данного проекта была главный специалист отдела инноваций и образовательных программ музея Ганира Гафарлы.