Bu gün Vətən Müharibəsinin şəhidi Teymur Məcidzadənin doğum günüdür
Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin baş leytenantı Teymur Məcidzadə 1992-ci il oktyabrın 10-da Füzuli rayonunun Gecəgözlü kəndində anadan olub.
2010-2014-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) "Dünya iqtisadiyyatı" üzrə ali təhsil alıb.
Teymur Məcidzadə 2020-ci il sentyabrın 27-də Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpa olunması üçün başlanan Vətən Müharibəsi zamanı Cəbrayıl, Füzuli və Şuşanın azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak edib və noyabrın 9-da qəhrəmancasına şəhid olub. Şəhid Teymur Məcidzadə II Şəhidlər Xiyabanında dəfn olunub.
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Vətən Müharibəsi fondunda şəhid Teymur Məcidzadəyə məxsus kitel, şalvar, bloknot, saat, fotoşəkillər və sənədlər mühafizə olunur.

Сегодня день рождения шехида Отечественной войны Теймура Меджидзаде
Теймур Меджидзаде, старший лейтенант Вооруженных Сил Азербайджана, родился 10 октября 1992 года в селе Геджегёзлю Физулинского района.
В 2010-2014 годах получил высшее образование по специальности «Мировая экономика» в Азербайджанском государственном экономическом университете (АДЭУ).
В ходе Отечественной войны, начавшейся 27 сентября 2020 года за восстановление территориальной целостности Азербайджана, Теймур Меджидзаде участвовал в боях за освобождение Джебраила, Физули и города Шуша и 9 ноября героически погиб. Шехид Теймур Меджидзаде был похоронен на II Аллее шехидов.
В Фонде Отечественной войны Национального музея истории Азербайджана хранятся личные вещи Теймура Меджидзаде - китель, брюки, блокнот, часы, фотографии и документы.