Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Gömrük Komitəsi və Azərbaycan Yaradıcı Sənayelər Federasiyasının tərəfdaşlığı ilə UNESCO-nun “Mədəni sərvətlərin qeyri-qanuni idxalı, ixracı və mülkiyyət hüququnun ötürülməsinin qadağan edilməsi və qarşısının alınması vasitələri haqqında 1970-ci il Konvensiyası” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlimdə Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin İnnovasiyalar və təhsil proqramları şöbəsinin əməkdaşı Aynur Babayeva iştirak edib.
"Qlobal Kommunikasiyalar və İnnovasiyalar” şirkəti tərəfindən "İrsin idarəedilməsi bacarıqlarının inkişafı” təlim proqramı çərçivəsində növbəti, 5-ci təlim kursunun keçirilməsinin məqsədi mədəni sərvətlərin qeyri-qanuni idxalı, ixracının qarşısının alınması və müvafiq təşkilatların bununla bağlı maariflənməsindən ibarətdir.

При партнёрстве ЮНЕСКО и поддержке Министерства Культуры Азербайджанской Республики, Государственного Таможенного Комитета Азербайджанской Республики и Федерации Креативных Индустрий Азербайджана состоялся тренинг на тему «Конвенция 1970 г. о запрещении и предупреждении незаконного ввоза, вывоза и передачи права собственности на культурные ценности». В тренинге приняла участие, сотрудник отдела инноваций и образовательных программ Национального музея истории Азербайджана Айнур Бабаева.
Целью проведения очередного, 5-го обучающего курса в рамках тренинговой программы «Развитие навыков управления наследием» компании «Глобальные коммуникации и инновации» является предотвращение незаконного ввоза и вывоза культурных ресурсов и информирование об этом соответствующих организаций.