31 mart 2023-cü il tarixində saat 11-də Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində I Qarabağ müharibəsi şəhidi Rövşən Camalovun 50 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir keçiriləcək. Tədbirdə ilk dəfə olaraq, Rövşən Camalovun həyat və döyüş yolunu əks etdirən film təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, hərbi əməliyyatlar zamanı qəhrəmanlıq göstərərək, şəhid olmuş Rövşən Camalov ölümündən sonra Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 9 oktyabr 1994-cü il fərmanı ilə "Azərbaycan Bayrağı" ordeni ilə təltif edilmişdir.
Tədbir zamanı qonaqlar muzeyin Sənədli mənbələr fondunda qorunan, Rövşən Camalova məxsus materiallar ilə tanış olacaqlar.

31 марта 2023 года в Национальном музее истории Азербайджана состоится мероприятие, посвященное 50-летию шехида Первой карабахской войны Ровшана Джамалова. На мероприятии будет представлен фильм о жизненном и боевом пути Ровшана Джамалова.
Ровшан Джамалов, героически погибший в ходе боевых действий, Указом Президента Азербайджанской Республики от 9 октября 1994 года посмертно был награжден орденом «Азербайджанское Знамя».
В ходе мероприятия гости ознакомятся также с материалами, принадлежащими Ровшану Джамалову, которые хранятся в Фонде документальных источников музея.