Şuşada nümayiş olunan şair, rəssam, musiqişünas, filosof, pedaqoq Mir Möhsün Nəvvab Qarabağiyə həsr olunmuş “Mir Möhsün Nəvvab Qarabaği – XIX əsrin ensiklopedik alimi” adlı sərgi davam edir. Qeyd edək ki, sərginin açılış mərasimində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və muzeyin direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı iştirak edib.
Mir Möhsün Nəvvabın sərgidə Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində qorunan, XVIII–XIX əsrlərə aid Azərbaycan silah sənətini özündə təcəssüm etdirən şəxsi silah kolleksiyası (14 ədəd), onun musiqi sahəsində fəaliyyətinin əks olunduğu 3 ədəd musiqi aləti (qaval, tar, kaman) və kiçik ölçülü portreti nümayiş olunur.
Mir Möhsün Nəvvab Qarabağiyə həsr olunmuş sərgi bir vaxtlar onun minarəsinin ornamentlərini işlədiyi Yuxarı Gövhərağa məscidi ərazisindəki mədrəsə binasında ziyarətçilərin ixtiyarına verilib.

В Шуше продолжается выставка «Мир Мохсун Навваб Карабаги – ученый-энциклопедист XIX века», посвященная поэту, художнику, музыковеду, философу, педагогу Мир Мохсуну Наввабу Карабаги. Отметим, что на церемонии открытия выставки присутствовали Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и директор музея, академик Наиля Велиханлы.
На выставке представлена хранящаяся в Национальном музее истории Азербайджана и олицетворяющая азербайджанское оружейное искусство XVIII-XIX веков личная коллекция оружия Мир Мохсун Навваба (14 предметов), 3 музыкальных инструмента, отражающих его музыкальную деятельность (гавал, тар, каман) и портрет небольшого размера.
Выставка, посвященная Мир Мохсуну Наввабу Карабаги, расположена в здании медресе на территории мечети Юхары Говхар Ага, где он когда-то работал над орнаментом минарета, и открыта для посетителей.