Muzeydə Meksikanın Azərbaycandakı Səfirliyinin Mədəniyyət işləri üzrə attaşesi ilə görüş keçirilib
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı ilə Meksikanın Azərbaycandakı Səfirliyinin Mədəniyyət işləri üzrə attaşesi Aristeo Qonzales Gerero arasında görüş baş tutub. Akademik Nailə Vəlixanlı qonaqları muzeydə görməkdən məmnun olduğunu bildirib və muzey haqqında ətraflı məlumat verib. Eyni zamanda akademik N.Vəlixanlı gələcəkdə Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi ilə Meksikadakı muzeylər arasında səyyar sərgilərin keçirilməsi və təcrübə mübadiləsinin aparılmasının vacibliyini vurğulayıb.
Daha sonra attaşe Aristeo Qonzales Gerero gələcək planların həyata keçirilməsi üçün hər iki tərəf arasında Memorandum imzalanması təklifini irəli sürüb. Görüşdə Azərbaycan və Meksika arasında mədəni-tarixi əlaqələr çərçivəsində səmərəli əməkdaşlıq layihələri müzakirə edilib.
Sonra attaşe Aristeo Qonzales Gerero muzeyin yeni ekspozisyasını və xeyriyyəçi H.Z.Tağıyevin ev-muzeyini ziyarət edib və muzeydən xoş təəssüratlarla ayrılıb. Sonda xatirə fotosu çəkilib.

В музее состоялась встреча с атташе по вопросам культуры посольства Мексики в Азербайджане
Состоялась встреча директора Национального музея истории Азербайджана, академика Наили Велиханлы с атташе по вопросам культуры посольства Мексики в Азербайджане Аристео Гонсалесом Герреро. Академик Наиля Велиханлы выразила благодарность гостям за визит и дала подробную информацию о музее. Академик Н.Велиханлы подчеркнула важность проведения в будущем передвижных выставок и обмена опытом между Национальным музеем истории Азербайджана и музеями Мексики.
Атташе Аристео Гонсалес Герреро для реализации будущих планов предложил подписать Меморандум между обеими сторонами. На встрече были обсуждены рациональные проекты сотрудничества в рамках культурно-исторических связей между Азербайджаном и Мексикой.
Затем атташе Аристео Гонсалес Герреро посетил новую экспозицию музея и дом-музей мецената Г.З. Тагиева. Визит оставил у гостя хорошие впечатления. В завершение было сделано памятное фото.