Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin və Yeni Azərbaycan Partiyasının Səbail rayon təşkilatının “H.Z.Tağıyev 4” ərazi partiya təşkilatının birgə təşəbbüsü ilə 8 noyabr- Zəfər Gününə həsr olunmuş “Böyük qələbəyə gedən yol və Zəfərimiz” adlı tədbir keçirilib. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildikdən sonra Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçən şəhidlərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Tədbirdə Yeni Azərbaycan Partiyası Səbail rayon təşkilatının “Z.Tağıyev küç.4” ərazi partiya təşkilatı sədri, muzeyin aparıcı elmi işçisi, t.ü.f.d, dosent Bəhmən Kərimov "Milli qürur, qələbə və Zəfər bayramı", muzeyin Vətən Müharibəsi fondunun müdiri Şəfa Mövsümov "Zəfər Günü ordumuzun qüdrətinin təntənəsi", muzeyin baş mütəxəssisi, sözügedən təşkilatın sədr müavini Pərvanə Əzimova "Tarixi qələbə, Zəfər Günü", muzeyin mütəxəssisi Gülnar Fərhadova "Zəfər Günü, qürurumuz" və Beynəlmiləl Əlil Döyüşçülər Fondunun Yasamal rayon təşkilatının sədri Elnur Fərzəliyev "Zəfər Günü- xalqımızın milli birliyi" adlı məruzələrlə çıxış ediblər. Çıxış zamanı iştirakçılar xalqımızın qüdrətinin və milli qürurumuzun təntənəsinə çevrilmiş bu misilsiz qələbə haqqında danışıblar.

По инициативе Национального музея истории Азербайджана и территориальной партийной организации «Улица З.Тагиева 4» Сабаильской районной организации партии «Ени Азербайджан» состоялось мероприятие «Дорога к великой победе и наш триумф», посвященное Дню Победы - 8 ноября. После исполнения Государственного гимна Азербайджанской Республики минутой молчания была почтена память шехидов, павших за территориальную целостность Азербайджана.
На мероприятии с докладами выступили: председатель терроториальной партийной организации «улица З.Тагиева 4» Сабаильской районной организации партии «Ени Азербайджан», ведущий научный сотрудник музея, д.ф.п.и., доцент Бахман Керимов на тему «Национальная гордость, Победа и День Победы», заведующий Фондoм Отечественной войны музея Шафа Мовсумов - «День Победы – это праздник могущества нашей армии», заместитель председателя терроториальной партийной организации «улица З.Тагиева 4» Парвана Азимова - «Историческая победа, День Победы», cпециалист музея Гюльнар Фархадова - «День Победы, наша гордость» и председатель Ясамальской районной организации Международного фонда бойцов-инвалидов Эльнур Фарзалиев - «День Победы – национальное единение нашего народа». В своих выступлениях докладчики отметили яркую победу, ставшей праздником могущества и национальной гордости нашего народа.