Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində “Tarixdə fotoqrafın imzası” adlı fotosərginin açılış mərasimi keçirilib. Sərgidə 1940-cı illərə aid fotoqrafların imzaları olan paspartular və foroşəkillər nümayiş olunub. Eyni zamanda,1880-1910-cu illərdə Gəncədə fəaliyyət göstərən fotoqraf M.A.Abbasovun nadir əsərlər kolleksiyasına xüsusi diqqət yetirilib.
Muzeyin direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı sərgidə nümayiş olunan fotoşəkillərin böyük əhəmiyyət kəsb etdiyini vurğulayıb. Sonra sərginin kuratoru, muzeyin fotoqrafı, Azərbaycan Fotoqraflar Birliyinin təsisçisi Mirnaib Həsənoğlu vurğulayıb ki, hər bir eksponat sadəcə bir kadr deyil, zamanın obrazıdır.
Sərgidə, həmçinin Azərbaycan fotoqraflarının əsərləri ilə yanaşı, xarici fotoqrafların da fotoşəkilləri təqdim olunub.

В музее состоялось открытие выставки «Подпись фотографа в истории»
В Национальном музее истории Азербайджана состоялось открытие фотовыставки «Подпись фотографа в истории». На выставке были представлены паспарту и фотографии, подписанные фотографами 1940-х годов. При этом особое внимание было уделено коллекции редких работ фотографа М.А. Аббасова, работавшего в Гяндже в 1880-1910-х годах.
Директор музея, академик Наиля Велиханлы отметила большую значимость фотографий, представленных на выставке. Затем куратор выставки, фотограф музея, основатель Объединения фотографов Азербайджана Мирнаиб Гасаноглу подчеркнул, что каждый экспонат — это не просто кадр, а образ времени.
На выставке, наряду с работами азербайджанских фотографов, были представлены также фотографии зарубежных.