Yeni Azərbaycan Partiyasının Səbail rayonunun Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi ərazi təşkilatının və Azərbaycan Maliyyə-İqtisad Kollecinin birgə təşkilatçılığı ilə müasir Azərbaycan dövlətçiliyinin banisi, Ulu Öndər Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib. Tədbirdə Azərbaycan Maliyyə-İqtisad Kollecinin tələbələri və muzey əməkdaşları iştirak ediblər.
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildikdən sonra Ulu Öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Sonra Heydər Əliyevə həsr olunmuş film nümayiş olunub.
Tədbiri giriş sözü ilə Yeni Azərbaycan Partiyası Səbail rayon təşkilatının “Z. Tağıyev küçəsi, 4” ərazi partiya təşkilatının sədri, dosent Bəhman Kərimov açaraq, Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycanda mədəniyyətin inkişafı, muzey işinin təşkilinə göstərdiyi diqqət və tarixi abidələrin qorunması sahəsində misilsiz xidmətlərindən bəhs edib.
Daha sonra Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Maliyyə-İqtisad Kollecinin direktoru, hüquq üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Davud Davudov Ümummilli Lider Heydər Əliyevin Azərbaycan dövlətçiliyinin qorunması və inkişafındakı müstəsna rolundan danışıb.

При совместной организации партии «Новый Азербайджан» Сабаильского районного отделения Национального музея истории Азербайджана и Азербайджанского колледжа финансов и экономики состоялось мероприятие, посвященное памяти основателя современной азербайджанской государственности, великого лидера Гейдара Алиева. В мероприятии приняли участие студенты Азербайджанского колледжа финансов и экономики, а также сотрудники музея.
После исполнения государственного гимна Азербайджанской Республики минутой молчания была почтена память великого лидера Гейдара Алиева. Затем был показан фильм, посвященный Гейдару Алиеву.
Открывая мероприятие вступительной речью, председатель территориальной партийной организации «Улица З. Тагиева, 4» Сабаильской районной организации партии «Новый Азербайджан», доцент Бахман Керимов рассказал о беспрецедентных заслугах великого лидера Гейдара Алиева в развитии культуры Азербайджана, о внимании, которое он уделял организации музейной работы и охране исторических памятников.
Далее директор Азербайджанского финансово-экономического колледжа при Азербайджанском государственном экономическом университете, доктор флософии юридических наук, доцент Давуд Давудов рассказал об исключительной роли национального лидера Гейдара Алиева в защите и развитии азербайджанской государственности.