Muzeydə Ümummilli lider Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi və Yeni Azərbaycan Partiyasının “Z.Tağıyev küçəsi, 4” Ərazi Partiyası Təşkilatının təşəbbüsü ilə Ümummilli lider Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş “Tarix yaradan Böyük Lider” adlı tədbir keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildikdən sonra iştirakçılar Ulu öndər Heydər Əliyevin və şəhidlərin xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər.
Tədbirdə “Z.Tağıyev küçəsi, 4” Ərazi Partiya təşkilatının sədri t.ü.f.d., dosent Bəhmən Kərimov və partiyanın nümayəndələri (muzeyin əməkdaşları) - Vətən müharibəsi fondunun mütəxəssisi, Z.Tağıyev küçəsi, 4” Ərazi Partiya təşkilatının sədr müavini Pərvanə Əzimova, Arxeologiya elmi-fond şöbəsinin müdiri, t.ü.f.d., dosent Nasir Quluzadə, Numizmatika Fondunun əməkdaşı t.ü.f.d. Aygün Məmmədova ,Vətən Müharibəsi Fondunun müdiri Şəfa Mövsümov, Vətən Müharibəsi Fondunun mütəxəssisi Gülnar Fərhadova, Yasamal rayon Elm və Təhsil Nazirliyinin Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutu üzrə ərazi partiya təşkilatının sədr müavini Fərid Mustafayev, YAP Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilk ərazi təşkilatının sədr müavini Ramilə Muradova, Suraxanı Gənclər Evinin direktoru Natəvan Rüstəmova, Bakı şəhəri Gənclər və İdman İdarəsinin Suraxanı rayonu üzrə Gənclər və İdman Sektorunun baş məsləhətçisi Elşən Atakişizadə, Suraxanı rayonu Heydər Əliyev Mərkəzinin baş fond mühafizi Zəkiyyə Hacıyeva məruzələrində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin həyatı, ictimai-siyasi fəaliyyəti, unudulmaz tarixi şəxsiyyətə həsr edilən muzey materialları haqqında ətraflı məlumatlar təqdim ediblər.

В музее состоялось мероприятие, посвященное дню памя общенационального лидера Гейдара Алиева
Состоялось мероприятие, посвящённое дню памяти общенационального лидера Гейдара Алиева, которое было организовано Национальным музеем истории Азербайджана и Территориальной партийной организацией "улица З.Тагиева, 4"партии Ени Азербайджан.
После исполнения Государственного гимна Азербайджанской Республики участники минутой молчания почтили память великого лидера Гейдара Алиева и шехидов.
На мероприятии выступили председатель Территориальной партийной организации «улица З.Тагиева, 4», д.ф.п.и., доцент Бахман Керимов и представители партийной организации (сотрудники музея) - специалист Фонда Отечественной войны, заместитель председателя территориальной партийной организации, «ул. З. Тагиева, 4» Парвана Азимова, заведующий Научно-фондовым отделом археологии, д.ф.п.и., доцент Насир Гулузаде, сотрудник Фонда нумизматики д.ф.п.и. Айгюн Мамедова, заведующий Фондом Отечественной войны Шафа Мовсумов, специалист Фонда Отечественной войны Гульнар Фархадова, заместитель председателя территориальной партийной организации Института почвоведения и агрохимии Министерства науки и образования Ясамальского района Фарид Мустафаев, заместитель председателя первой территориальной организации Ени Азербайджан Азербайджанского государственного театра юного зрителя Рамиля Мурадова, директор Дома молодежи Сураханы Натаван Рустамова, главный консультант сектора молодежи и спорта Сураханского района Управления молодежи и спорта города Баку Эльшан Атакишизаде, главный хранитель фонда Центра Гейдара Алиева Сураханского района Закийя Гаджиева, которые в своих докладах представили подробную информацию о жизни и общественно-политической деятельности общенационального лидера Гейдара Алиева, а также музейные материалы, посвященные незабвенному историческому деятелю.